Blog navigation

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • (5)
  Dzięki takim publikacjom otrzymujemy odpowiedź na to...

Popular posts

 
Sortowanie:
 • Podział terpenów w zależności od masy cząsteczkowej.
  Podział terpenów w zależności od masy cząsteczkowej.
  768 wyświetleń

  Terpeny to bardzo rozległa grupa węglowodorów. Najliczniej reprezentowana grupa to monoterpeny. Najpopularniejsze to mircen i ocymen (łańcuchowe), limonen i terpinolen (cyliczne) i pineny (dicykliczne).

  Zobacz
 • Synergia Ashwaghandy i terpenów konopnych
  Synergia Ashwaghandy i terpenów konopnych
  668 wyświetleń

  Witanolidy dla ashwagandhy oraz olejki eteryczne konopi, bogate w funkcjonalne terpeny, posiadają wspólne działanie wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

  Zobacz
 • Konopne olejki eteryczne.
  Konopne olejki eteryczne.
  401 wyświetleń

  W Cannabis sativa dominują terpeny takie jak mircen, limonen i terpinolen, zaś w Cannabis indica pinen, kariofilen i humulen. Nie oznacza to, że w olejkach pozyskiwanych z roślin Cannabis sativa nie znajdziemy np. pinenu, ale oznacza jakie terpeny będą dominowały.

  Zobacz
 • Terpeny, a zdrowie
  Terpeny, a zdrowie
  305 wyświetleń

  Terpeny są ważną składową olejków eterycznych. Zapach terpenów potrafi relaksować, pobudzać apetyt ale też uspokajać. 

  Zobacz
 • WZAJEMNE ODDZIAŁYWANIE SUBSTANCJI ZAWARTYCH W KONOPIACH
  WZAJEMNE ODDZIAŁYWANIE SUBSTANCJI ZAWARTYCH W KONOPIACH
  299 wyświetleń
  1 Komentarz
  (5.0)

  Konopie na drodze swojego metabolizmu wtórnego nie wytwarzają pojedynczej, homogenicznej grupy związków, ale cały skomplikowany profil molekularny składników chemicznych. Rośliny z rodzaju Cannabis produkują pełen wachlarz metabolitów aktywnych, spośród których najważniejsze typy w kontekście lecznictwa i medycyny to kannabinoidy, terpeny i flawonoidy. Te poszczególne grupy związków w naturze nie działają jednak w odosobnieniu, a w swoistej synergii. Zatem i w takiej formie dadzą najlepszy...

  Zobacz
 • Zbawienny wpływ Ashwaghandy
  Zbawienny wpływ Ashwaghandy
  275 wyświetleń

  Ashwaganda jest rośliną znaną od setek, a nawet tysięcy lat. Długowieczne cywilizacje dalekiego wschodu swoją witalność oraz spokój ducha wspierały właśnie Ashwagandą.  

  Zobacz
 • Terpeny konopne w lodach - prosty, smaczny i zdrowy sposób na orzeźwiający smak Cannabis.
  Terpeny konopne w lodach - prosty, smaczny i zdrowy sposób na orzeźwiający smak Cannabis.
  274 wyświetleń

  Do przepisu na konopne lody warto dodać terpeny konopne z marokańskich plantacji Indica. Już 1-2 krople na litr lodów wystarczy, by aromat był oszałamiający. Terpeny konopne zapewniają intensywnie wybijający się aromat, który pozwoli Ci dopełnić ulubiony smak lodów nutą zapachową prosto z zielonego Maroka :)

  Zobacz
 • Różnorodność olejków.
  Różnorodność olejków.
  262 wyświetleń

  Olejki eteryczne to naturalne substancje zapachowe pozyskiwane głównie z różnorodnych surowców zapachowych. Samych roślin z których komercyjnie pozyskuje się olejki to ponad 1700 gatunków

  Zobacz
 • CZYM SĄ TERPENY?
  CZYM SĄ TERPENY?
  262 wyświetleń

  Terpeny to naturalnie wytwarzane przez rośliny organiczne związki chemiczne złożone z węgla i wodoru. Ich główną funkcją jest zwiększanie naturalnej odporności roślin na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak inne organizmy żywe (np. roślinożercy czy grzyby pleśniowe), choroby, czy chociażby wilgoć, ale również zwabianie owadów zapylających. Terpeny występują licznie także w konopiach i stanowią podstawowy składnik pozyskiwanych z nich olejków eterycznych. 

  Zobacz
 • CO WARTO WIEDZIEĆ O FLAWONOIDACH?
  CO WARTO WIEDZIEĆ O FLAWONOIDACH?
  240 wyświetleń

  Konopie oprócz fitokannabinoidów (czyli m.in. dobrze wszystkim znanego THC czy CBD) wytwarzają również setki innych związków, będących produktami ich metabolizmu wtórnego, czyli przemian chemicznych zachodzących w komórkach rośliny. Pośród tych związków można wyróżnić dwie obszerne grupy: flawonoidy oraz terpeny. Większość z tych związków nie jest jednak charakterystyczna jedynie dla Cannabis sativa. Pośród flawonoidów wytwarzanych przez kwiatostan konopi znajdują się głównie polifenole i...

  Zobacz
Showing 1 to 10 of 10 (1 Page)