Poznaj nas bliżej

20 lat z konopiami

Wprowadzenie naszego produktu wynikało z potrzeby wyprodukowania zupełnie naturalnych terpenów. Brakowało produktów w 100% naturalnych, pochodzących z dzikich konopi. Rynek jest zalany produktami syntetycznymi i identycznymi z naturalnymi (składane, miksowane mieszanki, bazujące na naturalnych składnikach, które po złożeniu mają dać aromat zbliżony do naturalnego). Niestety produkty te wykazują się aromatem tylko przez chwilę. Dużo krócej są stabilne i – najważniejsze dla koneserów – tylko przypominają aromat konopi indyjskich. Nasz produkt, jako jedyny na rynku, jest 100% wyciągiem zapachowym z dzikich roślin Cannabis. Nie uda się tego pobić żadnym syntetykiem, ani produktem zbudowanym z naturalnych zamienników. Założycielem marki jest Andrzej Dołecki, prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie, były poseł na Sejm RP, przedsiębiorca.

Podróże do korzeni

Powodem dla którego tak mało jest tego typu produktów wytwarzanych na dużą skalę jest procentowa zawartość substancji lotnych w roślinie – są to ilości mikroskopijne. Żeby uzyskać kilkanaście mililitrów czystego olejku eterycznego potrzeba wielu kilogramów kwiatostanów. Z tej przyczyny pozyskuje się go najczęściej z konopi przemysłowych, a te z kolei dają „przemysłowy” aromat) albo z dzikich, ale na małą skalę.Przemierzyliśmy różne zakątki świata, włączając w to m.in. Jamajkę, Nepal czy Maroko, by znaleźć najlepiej pachnące rośliny, z których pozyskujemy niezwykle intensywne, konopne ekstrakty zapachowe, pozostające wciąż w 100% legalnym produktem.

Metoda pozyskiwania

Unikalna i opatentowana metoda destylacji parowej, łącząca tradycję z nowoczesnością pozwoliła nam uzyskać produkt wolny od THC bez potrzeby degradacji tego związku procesami fizykochemicznymi. Umożliwia to szerokie jego zastosowania w przemyśle spożywczym, bez obaw o naruszenie norm prawnych w Polsce, jak i na świecie.